Akcesoria

Jeśli któreś z Akcesoriów kupujesz łącznie z zakupem destylatora, to wybierz go przy konfiguracji tego destylatora. Jeśli zaś kupujesz Akcesoria osobno, do już posiadanego destylatora, użyj Kup teraz

Papuga (170 zł)

Pasuje do: KOLUMNY, POTSTILA

Ułatwia destylację nastawów owocowych / zbożowych - bo na bieżąco pokazuje moc odbieranego alkoholu. Do papugi pasuje każdy alkoholomierz o średnicy do 15 mm (nie jest w zestawie - naleźy go zakupić we własnym zakresie).

W przypadku zakupu papugi do kolumny rektyfikacyjnej:

1. Montowana jest bezpośrednio do zaworka LM łączem gwintowym 1/4 cala (który stosujemy w naszych kolumnach)

2. Posiada chłodniczkę, która schładza destylat do temperatury pokojowej (normalnie, destylat wypływa z zaworka LM gorący). Dzięki temu możliwy jest dokładny pomiar alkoholomierzem, a także w pomieszczeniu nie pachnie destylatem.

W przypadku zakupu papugi do potstila:

1. Montowana jest bezpośrednio do końcówki chłodnicy, łącze wciskane na fi 15 mm (które stosujemy w naszych potstilach)

Ocieplenie kotła (100zł)

Pasuje do: KOLUMNY, POTSTILA

Kocioł może zostać ocieplony matą kauczukową (K-Flex 10 mm) ochronną zewnętrzną warstwą aluminium.

Ocieplenie poprawia komfort pracy, zwiększa szybkość destylacji, oszczędza prąd i jest bezpieczniejsze.

Powłoka aluminium zabezpiecza przez uszkodzeniami maty - nawet mocne uderzenie czy zadrapanie nie zostawi śladu. Dzięki powłoce, kocioł łatwo i szybko można umyć.

Regulator mocy (120 zł)

Pasuje do: KOLUMNY, POTSTILA

Służy do kontroli grzałki i ustawianiu dowolnej mocy grzewczej (bez regulatora, można grzać wyłącznie pełną mocą jednej lub dwóch grzałek).

Daje to elastyczność i pełną kontrolę nad procesem. Regulator posiada duży nadmiar mocy (obciążalność to 3,8kW, czyli prawie 2x więcej niż moc podłączonej grzałki)..

Moc grzałki (0 - 70 zł)

Pasuje do: KOLUMNY, POTSTILA

W standardzie każdy kocioł zaopatrzony jest w grzałkę podwójną 3.5 kW (1.5+2kW). Jest to wartość grzałki, którą 'obsłuży' każda domowa, standardowa instalacja prądowa. Grzałka daje też elastyczność, bo można grzać mocą 1.5kW, 2kW, oraz 3.5 kW.

Opcjonalnie, bez dopłaty, kocioł może być zaopatrzony w nieco mocniejszą grzałkę 4 kW (2+2kW). Nieco szybciej rozgrzeje kocioł, ale z drugiej strony, daje nieco mniejszą elastyczność (bez regulatora mocy, można grzać wartością 2 kW lub 4 kW).

Za dodatkową opłatą 70 zł, dostępna jest także mocna grzałka potrójna 6 kW (2+2+2kW). Rekomendujemy ją zwłaszcza dla kolumn 76 mm, pod warunkiem możliwości zapewnienia zasilania z 2 osobnych faz (zasilenie pełną mocą 6kW z jednej fazy, w standardowej instalacji domowej, będzie skutkowało wyskoczeniem korków).

Wydłużenie kolumny 20/40 cm (130-370zł)

Pasuje do: KOLUMNY

Kolumnę rektyfikacyjną, zarówno fi 54 jak i fi 76, można wydłużyć o dodatkowe 20 lub nawet 40 cm.

Wówczas, całkowita wysokość kolumny wzrasta o odpowiednio 20 lub 40 cm - należy to uwzględnić przy określaniu, czy wydłużona kolumna zmieści się w pomieszczeniu.

Wraz z wydłużeniem, w cenie jest dodatkowa ilość wypełnienia pryzmatycznego, aby pomieścić w wydłużonej kolumnie.

Większa wysokość kolumny to jeszcze bardziej czystszy destylat.

Sonda do pomiaru temp. wody wychodzącej (110 zł)

Pasuje do: KOLUMNY

Mierzy temperaturę wody opuszczającej destylator.

Wystarczy odkręcić tyle wody, aby temperatura w tym miejscu oscylowała między 50-55 st. C. Gwarantuje to odpowiednie chłodzenie, oraz oszczędza wodę.

Łamanie głowicy (140 - 170 zł)

Pasuje do: KOLUMNY

Dla zwiększenia wygody, można zastosować dodatkowe łamanie głowicy, zarówno w kolumnach fi 54 oraz fi 76.

Wówczas, demontaż destylatora (odpięcie głowicy od części kolumnowej destylatora) następuje szybko poprzez łącze triclamp - nie trzeba odkręcać śrub na latarce.

Dodatkowe łamanie sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy często składasz/rozkładasz kolumnę.

Wydłużenie latarki (80 - 90 zł)

Pasuje do: KOLUMNY

Dłuższa latarka (20 cm) to jeszcze lepsze efekty wizualne podczas destylacji.

Wydłużona latarka zwiększa wysokość destylatora o 10 cm - należy to uwzględnić przy ewentualnym zakupie tego akcesorium.

Dodatkowo, przy zakupie destylatora z wydłużoną latarką, otrzymuje się dodatkową ilość sprężynek pryzmatycznych, aby pomieściły się w powiększonej pojemności latarki (w kolumnie fi54 to około 0,20l  spręzynek więcej, a w kolumnie fi75 to 0,40l więcej).

Powiększenie aromatyzatora (80 - 90 zł)

Pasuje do: PotStila

Dłuższy aromatyzator o wysokości 20 cm, to możliwość jeszcze intensywniejszego aromatyzowania: pojemność zasypowa wzrasta wówczas dwukrotnie:

  • W potstilu fi54 - do 380 ml
  • W potstilu fi76 - do 750 ml

​​​​​​​

Uwaga: wydłużony aromatyzator zwiększa wysokość destylatora o 10 cm - należy to uwzględnić przy ewentualnym zakupie tego akcesorium.

+48 694 875 385

Kontakt

Produkty

Szybkie linki

DobryDestylator to studio produkujące destylatory miedziane do zastosowań domowych. Oferujemy aparaty do destylacji prostej (pot-still), oraz kolumny rektyfikacyjne.

Nr. konta: 72 1140 2004 0000 3802 4674 3007

Copyright © 2022 DobryDestylator

Projekt i wykonanie: Smart Pixel