Akcesoria

Jeśli któreś z Akcesoriów kupujesz łącznie z zakupem destylatora, to wybierz go przy konfiguracji tego destylatora. Jeśli zaś kupujesz Akcesoria osobno, do już posiadanego destylatora, użyj Kup teraz

Papuga (170 zł)

Pasuje do: KOLUMNY, POTSTILA

Ułatwia destylację nastawów owocowych / zbożowych - bo na bieżąco pokazuje moc odbieranego alkoholu. Do papugi pasuje każdy alkoholomierz o średnicy do 15 mm (nie jest w zestawie - naleźy go zakupić we własnym zakresie).

W przypadku zakupu papugi do kolumny rektyfikacyjnej:

1. Montowana jest bezpośrednio do zaworka LM łączem gwintowym 1/4 cala (który stosujemy w naszych kolumnach)

2. Posiada chłodniczkę, która schładza destylat do temperatury pokojowej (normalnie, destylat wypływa z zaworka LM gorący). Dzięki temu możliwy jest dokładny pomiar alkoholomierzem, a także w pomieszczeniu nie pachnie destylatem.

W przypadku zakupu papugi do potstila:

1. Montowana jest bezpośrednio do końcówki chłodnicy, łącze wciskane na fi 15 mm (które stosujemy w naszych potstilach)

Ocieplenie kotła (140zł)

Pasuje do: KOLUMNY, POTSTILA

Kocioł może zostać ocieplony matą kauczukową (K-Flex 10 mm) ochronną zewnętrzną warstwą aluminium.

Ocieplenie poprawia komfort pracy, zwiększa szybkość destylacji, oszczędza prąd i jest bezpieczniejsze.

Powłoka aluminium zabezpiecza przez uszkodzeniami maty - nawet mocne uderzenie czy zadrapanie nie zostawi śladu. Dzięki powłoce, kocioł łatwo i szybko można umyć.

Regulator mocy (140 zł)

Pasuje do: KOLUMNY, POTSTILA

Służy do kontroli grzałki i ustawianiu dowolnej mocy grzewczej (bez regulatora, można grzać wyłącznie pełną mocą jednej lub dwóch grzałek).

Daje to elastyczność i pełną kontrolę nad procesem. Regulator posiada duży nadmiar mocy (obciążalność to 3,8kW, czyli prawie 2x więcej niż moc podłączonej grzałki)..

Moc grzałki (0 - 90 zł)

Pasuje do: KOLUMNY, POTSTILA

W standardzie każdy kocioł zaopatrzony jest w grzałkę podwójną 3.5 kW (1.5+2kW). Jest to wartość grzałki, którą 'obsłuży' każda domowa, standardowa instalacja prądowa. Grzałka daje też elastyczność, bo można grzać mocą 1.5kW, 2kW, oraz 3.5 kW.

Opcjonalnie, kocioł może być zaopatrzony w nieco mocniejszą grzałkę 4 kW (2+2kW). Nieco szybciej rozgrzeje kocioł, ale z drugiej strony, daje nieco mniejszą elastyczność (bez regulatora mocy, można grzać wartością 2 kW lub 4 kW).

Najmocniejsza dostępna grzałka to grzałka potrójna 6 kW (2+2+2kW). Rekomendujemy ją zwłaszcza dla kolumn 76 mm, pod warunkiem możliwości zapewnienia zasilania z 2 osobnych faz (zasilenie pełną mocą 6kW z jednej fazy, w standardowej instalacji domowej, będzie skutkowało wyskoczeniem korków).

Wydłużenie kolumny 20/40 cm (130-370zł)

Pasuje do: KOLUMNY

Kolumnę rektyfikacyjną, zarówno fi 54 jak i fi 76, można wydłużyć o dodatkowe 20 lub nawet 40 cm.

Wówczas, całkowita wysokość kolumny wzrasta o odpowiednio 20 lub 40 cm - należy to uwzględnić przy określaniu, czy wydłużona kolumna zmieści się w pomieszczeniu.

Wraz z wydłużeniem, w cenie jest dodatkowa ilość wypełnienia pryzmatycznego, aby pomieścić w wydłużonej kolumnie.

Większa wysokość kolumny to jeszcze bardziej czystszy destylat.

Sonda do pomiaru temp. wody wychodzącej (130 zł)

Pasuje do: KOLUMNY

Mierzy temperaturę wody opuszczającej destylator.

Wystarczy odkręcić tyle wody, aby temperatura w tym miejscu oscylowała między 50-55 st. C. Gwarantuje to odpowiednie chłodzenie, oraz oszczędza wodę.

Odpinana głowica (140 - 180 zł)

Pasuje do: KOLUMNY

Dla zwiększenia wygody, można zastosować dodatkowe łamanie głowicy, zarówno w kolumnach fi 54 oraz fi 76.

Wówczas, demontaż destylatora (odpięcie głowicy od części kolumnowej destylatora) następuje szybko poprzez łącze triclamp - nie trzeba odkręcać śrub na latarce.

Dodatkowe łamanie sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy często składasz/rozkładasz kolumnę.

Wydłużenie latarki (90 - 120 zł)

Pasuje do: KOLUMNY

Dłuższa latarka (20 cm) to jeszcze lepsze efekty wizualne podczas destylacji.

Wydłużona latarka zwiększa wysokość destylatora o 10 cm - należy to uwzględnić przy ewentualnym zakupie tego akcesorium.

Dodatkowo, przy zakupie destylatora z wydłużoną latarką, otrzymuje się dodatkową ilość sprężynek pryzmatycznych, aby pomieściły się w powiększonej pojemności latarki (w kolumnie fi54 to około 0,20l  spręzynek więcej, a w kolumnie fi75 to 0,40l więcej).

Powiększenie aromatyzatora (80 - 90 zł)

Pasuje do: PotStila

Dłuższy aromatyzator o wysokości 20 cm, to możliwość jeszcze intensywniejszego aromatyzowania: pojemność zasypowa wzrasta wówczas dwukrotnie:

  • W potstilu fi54 - do 380 ml
  • W potstilu fi76 - do 750 ml

​​​​​​​

Uwaga: wydłużony aromatyzator zwiększa wysokość destylatora o 10 cm - należy to uwzględnić przy ewentualnym zakupie tego akcesorium.

+48 694 875 385

Kontakt

Produkty

Szybkie linki

DobryDestylator to studio produkujące destylatory miedziane do zastosowań domowych. Oferujemy aparaty do destylacji prostej (pot-still), oraz kolumny rektyfikacyjne.

Nr. konta: 72 1140 2004 0000 3802 4674 3007

Copyright © 2022 DobryDestylator

Projekt i wykonanie: Smart Pixel